Total, Kuzey Fransa'nın Mardyck kentinde 25 MW / 25 MWh lityum iyon depolama sistemi inşa ediyor. Petrol devi tesisi yıl sonuna kadar işletmeye almayı planlıyor.
Mt Athos, Yunanistan Vatopedi manastırda bir PV depolama-dizel mini ızgara güneş panelleri.

Total, Dunkirk limanı yakınlarındaki Mardyck'teki eski bir rafineride “Fransa'nın pille çalışan en büyük elektrik depolama projesi” dediği şeyi inşa etmeye başladı.

15 milyon €, 25 MW / 25 MWh depolama sistemi, Total'e ait bir yan kuruluş olan Saft'ın Intensium Max 20 Yüksek Enerji çözümünü kullanacak. Saft'ın Bordeaux'daki üretim tesisinden gönderilen her biri 2.3 MWh kapasiteye sahip 11 entegre konteyner içerecek. Total, bu yılın sonuna kadar devreye alınacak olan lityum iyon depolama sisteminin, esas olarak iletim sistemi operatörü RTE şebekesini stabilize etmek için birincil rezerv desteği sağlayacağını belirtti.

Toplam, iştirakleri aracılığıyla Fransa'nın uzun vadeli açık artırmasının (AOLT) kazananları arasındaydı . Şirket, 2021-27 zaman dilimi içinde inşa edilecek 58 MW'lık bir proje ve 2022-28 döneminde tamamlanması gereken 45 MW'lık bir sistem sağladı.

Grup, RTE tarafından düzenlenen ilk ihale turunda tahsis edilen depolama kapasitesinin% 40'ından fazlasını temin ettiği için AOLT'nin ana galibi oldu. Total'in başkanı ve CEO'su Patrick Pouyanné, “Bu, yenilenebilir enerjinin toplanmasında uzman olan Total Flex ekibinin ve sabit depolama pillerinde Avrupa lideri Saft'ın becerileri sayesinde mümkün oldu” dedi.

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji