Siemens, İngiltere'nin elektrikli araçları şarj etmek için tamamen dönüştürülmüş ilk caddesini tanıttı.

Siemens, İngiltere'nin elektrikli araçları şarj etmek için tamamen dönüştürülmüş ilk caddesini tanıttı.

Yarım mil uzunluğundaki Westminster'deki 'Electric Avenue, W9' caddesi, elektrik direği şarj noktaları görevi gören bir elektrikli araç şarj cennetine dönüştürüldü.

Siemens'in ubitricity ve Westminster City Council ile işbirliği yaptığını gören girişim, 24 adet elektrik direğini şehrin mevcut altyapısını kullanarak başarıyla elektrikli araç şarj noktalarına dönüştürdü. Sakinler artık elektrikli araçlarını Londra'daki Sutherland Caddesi boyunca çeşitli yerlerde şarj edebiliyorlar. Önümüzdeki haftalarda iki bitişik yol daha tamamlanacak.

Ortak proje, İngiliz sürücülerin üçte birinden fazlasının bir sonraki otomobilleri olarak hibrid veya elektrikli bir araç almayı planladıklarını gösteren Siemens tarafından yürütülen araştırmaları takip ediyor. Diğer sonuçlar,% 40'ının şarj noktası eksikliğinin anahtarı daha erken yapmalarını engellediğini gösterdi.

Proje, 2020 yılına kadar 1.000 şarj noktasının kurulmasını hedefleyen Westminster Kent Konseyi ile işbirliği içinde tamamlandı.

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Siemens Akıllı Altyapı CEO'su Cedrik Neike şunları söyledi: “Londra hava kirliliğinin yarısının karayolu taşımacılığından kaynaklandığını biliyoruz ve Westminster özellikle yoğun bir alan. Hava kalitesi sorununu bir gecede çözemesek de, 'Electric Avenue W9' mevcut şehir altyapısını kullanarak nelerin mümkün olduğunu gösteren önemli bir vitrin. Konut sokaklarının yakın gelecekte nasıl görüneceğini gösterir ve sıfır emisyonlu araçlara geçişi hızlandırır. "

Westminster Çevre ve Karayolları Belediye Meclisi Üyesi Andrew Smith, “Ülkenin en kötü hava kirliliğinden muzdarip bir şehirde, yeşil teknolojideki değişikliği olabildiğince desteklememiz gerekiyor. Electric Avenue, W9 'bize Westminster'daki sokakların geleceğine bir bakış veriyor.

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji