Hollanda hükümeti, güneş enerjisi ve diğer yenilenebilir enerji projeleri için SDE + Bahar 2020 bütçesini ikiye katlamayı planlıyor.Hollanda Hükümeti, daha önce planlanan 2 milyar € 'luk CO2 emisyonlarını azaltma vaadini yerine getirmek için yeşil enerji sübvansiyonlarını 2020 yılında 4 milyar €' ya çıkarmayı planlıyor.
Hollanda hükümeti, güneş enerjisi ve diğer yenilenebilir enerji projeleri için SDE + Bahar 2020 bütçesini ikiye katlamayı planlıyor.

GlobalData, 2020 Sürdürülebilir Enerji Üretimi (SDE +) bahar bütçesinin CO2 azaltma hedefini uygulanabilir ve ekonomik hale getireceğini söylüyor.

Hollanda İklim Anlaşması, 2030'da 1990'a göre% 49 daha düşük bir ulusal azaltma hedefi belirleyerek Hollanda'daki CO2 emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Aralık 2019'da, Hollanda Yüksek Mahkemesi hükümete ülkenin CO2 emisyonlarını% 25 azaltmasını emretti. 1990 seviyelerinden 2020 sonuna kadar.

Sürdürülebilir enerji geçişi için yeni teşvik (SDEE ++)

İklim hedeflerini karşılamaya yönelik temel politika önlemlerinden biri, üreticilere ürettikleri yenilenebilir enerji için finansal destek sağlayan SDE + programıdır. 2020 SDE + bahar ihale turu, SDE + sübvansiyonunun son haliyle mevcut haliyle verileceği zamandır. Daha sonra, SDE + stimülasyon sübvansiyonu sürdürülebilir enerji geçişi (SDE ++) için bir teşvike genişletilecektir.

Bunu özledin mi? Güneş, geleceğin şehirlerinin başarısının anahtarıdır

GlobalData'daki Güç Analisti Bhavana Sri Pullagura, “Daha fazla gelişme için uygun maliyetli katkı sağlayabilen ve enerji geçişini daha sürdürülebilir hale getirebilen çok sayıda yenilenebilir enerji projesi var. 2020 SDE +, kısa bir uygulama dönemi olan projelere ve bir önceki ihalede fon almayan projelere yardımcı olmak için kullanılacaktır. Bunun, gerekli izinlerin önceden eksik olduğu hem yeni hem de eski projelerin uyarılması yoluyla yenilenebilir enerji gelişimine ekstra bir destek vermesi bekleniyor.

Güneş ve rüzgar için% 15 CAGR

“Hükümetin emisyonları 2030 yılına kadar% 49 oranında azaltma kararı, büyük miktarda yenilenebilir enerji kapasitesi ilavesiyle sonuçlanacak. 2030'a kadar yenilenebilir enerji kapasitesinin yıllık bileşik büyüme oranının (CAGR)% 12 artması beklenmektedir. Hükümet tarafından sağlanan sübvansiyonlar, rüzgar ve güneş enerjisi için maliyet eğrisinin azaltılmasına yardımcı olacak ve onları yeni kapasite ilavelerinin en umut verici alanları haline getirecektir. Her iki teknolojinin de 2030 yılına kadar% 15'ten fazla CAGR büyümesi planlanıyor

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji