GRIDSERVE, 100'ün üzerinde ultra hızlı EV şarj istasyonundan oluşan bir ağ üzerinde inşaatın başladığını duyurdu.

GRIDSERVE, 100'ün üzerinde ultra hızlı EV şarj istasyonundan oluşan bir ağ üzerinde inşaatın başladığını duyurdu. 

GRIDSERVE, yoğun rotalarda ve İngiltere'deki kasabalara, şehirlere ve büyük ulaşım merkezlerine yakın güçlü şebeke bağlantılarına yakın 100'den fazla şarj sitesi geliştireceğini duyurdu.

İngiltere Hükümeti'nin 15 yıl içinde yeni benzin, dizel ve hibrid araç satışını yasaklama taahhüdünü destekleyen şirket, beş yıl içinde İngiltere çapında faaliyet gösteren bir ağa sahip olmayı hedefliyor. 

GRIDSERVE, Essex'in Braintree yakınında bulunan ilk Elektrikli Forecourt'un 350kW'a kadar şarj gücü sağlayabilen süper şarj cihazları ile aynı anda 24 elektrikli aracı şarj edebileceğini ve insanların araçlarını başlangıçta 20-30 dakika içinde ve çok daha hızlı şarj edebileceğini söylüyor. gelecekte pil teknolojileri olgunlaştıkça.

Şebeke, GRIDSERVE tarafından da inşa edilen güneş enerjisi ve pil depolama projeleri ile güçlendirilecek ve karbon emisyonu hedeflerinin karşılanabilmesini sağlarken fiyatları da düşük tutacaktır.

Araçlar ücretlendirilirken, sürücüler kahve dükkanı, süpermarket ve yüksek hızlı internet ve toplantı odalarına sahip havaalanı tarzı salon gibi çeşitli olanaklara ev sahipliği yapacak olan son teknoloji ürünü iki katlı bir binada rahatlayabilir veya alışveriş yapabilirler. . 

Eski Muhafazakâr Parti Başkanı ve Braintree Milletvekili James Cleverly şunları söyledi: “Hükümetimiz elektrikli araçların kullanımını arttırmayı, havamızı temizlemeyi ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etmemizi sağlamayı taahhüt ediyor. Braintree'ye yakın olan Elektrikli Forecourt®, politikalarımızı desteklememiz gereken birinci sınıf şarj altyapısına öncülük ediyor ve ülke genelinde kasaba ve şehirlerdeki insanlara sürdürülebilir taşımacılığa geçiş konusunda güven duymaları için ilham verecek ”dedi.

GRIDSERVE CEO'su ve kurucusu Toddington Harper şunları söyledi: “Electric Forecourts®'umuzu tamamen elektrikli araç sürücülerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarladık ve benzin istasyonu modelini net sıfır karbon geleceği için güncelledik. Daha birçok insan elektrikli araç satın almak istiyor, ancak bunların nasıl şarj edileceği konusunda endişeli. Bu zorluğun çözülmesine ve elektrikli nakliyeye geçiş yapmak için gereken güveni sağlamaya yardımcı olacağız. "

“Bu, İngiltere'deki ve muhtemelen dünyanın en gelişmiş şarj tesisi olacak. Sürücüler,% 100 yenilenebilir enerji kullanarak ve mümkün olan en iyi şarj deneyimiyle araçlarını her aracın destekleyebileceği en yüksek hızda açıp şarj edebilecekler. ”

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji