Kyocera güneş modülleri ile tedarik edilen yeni bir 100 MWp güneş enerjisi santrali, Japonya'nın Kagoshima Bölgesinde faaliyete geçti. Kyocera destekli Kanoya Osaki Solar Hills LLC ortak girişimi tarafından işletilen tesis, Kyushu adasındaki en büyük PV tesislerinden biridir. Girişim ortağı Tokyo Century, 17 bölgesel banka ile projenin finansmanını ayarladı.

Japon elektronik ve güneş pili ve modül üreticisi Kyocera'yı ana hissedarları arasında sayan bir ortak girişim olan Kanoya Osaki Solar Hills LLC, Japon adasındaki en büyük santrallerden biri olan 100 MW'lık Kanoya Osaki Solar Hills Güneş Enerjisi Santralinin faaliyetine başladı. Kyushu

Osaki kasabasında ve Kanoya şehrinde bulunan 356.928 adet yüksek verimli Kyocera güneş modülünü kullanan tesisin yılda 117.000 MWh üretmesi bekleniyor.

Kanoya Osaki Solar Hills'in destekçileri arasında tesisin tasarım, inşaat ve bakımını denetlemek üzere bir konsorsiyum kurmuş olan GF Corporation ve Kyudenko Corporation da bulunuyor.

Ayrıca proje için 17 bölgesel banka ile sendikasyon kredisi düzenlemede Fukuoka Bankası ile birlikte çalışan finansal hizmetler grubu Tokyo Century da var.

Tesisin faaliyetlerini yönetecek olan Kanoya Osaki Solar Hills LLC, Kagoshima Eyaleti, Kanoya şehri, Osaki kasabası ve toplumun diğer üyelerinin işbirliğiyle saha inşaatı üzerinde çalıştı.

Projenin planlaması, yerel toplumun 30 yıldan uzun bir süre önce bir golf sahası için belirlenen arazinin yeniden yapılandırılmasına olan ilgisini ifade etmesinin ardından Ocak 2014'te başladı.

Kyocera yaptığı açıklamada, “Bu tesisin hem Kanoya hem de Osaki'de istihdam yaratılması ve vergi gelirlerinin artırılması yoluyla yerel topluma büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Kyocera'nın Kurumsal Akıllı Enerji Grubu genel müdürü ve genel müdürü Akihito Kubota şunları ekledi: “GF, Kyocera, Kyudenko ve Tokyo Century bu projeye uzun vadeli bir araziye yardımcı olarak yerel yönetimlerle işbirliği içinde topluma katkıda bulunma taahhüdü ile başladı. yeniden geliştirme vizyonu. ”

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji