Voltalia Arnavutluk'ta 140 MW'lık güneş enerjisi santralinin açılışını yapıyor


FIER, Arnavutluk - Yenilenebilir enerji sektörünün liderlerinden Voltalia, Arnavutluk'un Fier bölgesinde yer alan Karavasta güneş enerjisi santralinin faaliyete geçtiğini duyurdu. Yeni tesis 140 megavatlık (MW) önemli bir kapasiteye sahip ve yaklaşık 220.000 kişiye elektrik sağlamaya hazırlanıyor. Bu stratejik gelişme, Voltalia'nın genişleyen küresel ayak izinin ve sürdürülebilir enerji çözümlerine olan bağlılığının altını çiziyor.

Karavasta güneş enerjisi projesi, Arnavutluk hükümeti ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) liderliğindeki bir bankacılık konsorsiyumunun desteğiyle hayata geçirildi. Lansman sırasında CEO Sébastien Clerc, bu projenin hayata geçirilmesinde çok önemli bir rol oynayan işbirlikçi çabalardan övgüyle söz etti. Clerc, "Bu projenin başarısı, Voltalia, yerel ortaklarımız ve bizi destekleyen finans kuruluşları arasındaki güçlü işbirliğinin bir kanıtıdır" dedi.

Voltalia, yenilenebilir enerji alanında, işletmede ya da yapım aşamasında olan 2,7 gigawatt'ı (GW) aşan etkileyici portföyüyle öne çıkıyor. Ayrıca şirket, yaklaşık 16,1 GW olarak tahmin edilen güçlü bir geliştirme hattına sahiptir. Çeşitli küresel lokasyonlarda 1.700 kişiyi aşan bir işgücüne sahip olan Voltalia, başlangıçtan uygulamaya kadar kapsamlı yeşil enerji çözümleri sunmaya kendini adamıştır.

Euronext Paris'te listelenen Voltalia, SBF120 ve Gaïa-Index gibi önde gelen endekslerde yer almaktadır.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.


Kaynak:https://tr.investing.com/

Yorumlarınız Facebook Sayfamızda Yayınlanmaktadır facebook.com/pamsolarenerji